filarum logoStandardowy zakres kwot szybkich pożyczek gotówkowych online dostępnych w Filarum (www.filarum.pl) waha się od 100 do 4000 złotych, należy jednak mieć na uwadze fakt, że każdy nowy pożyczkobiorca może ubiegać się jedynie o chwilówkę do 1000 złotych. Po terminowej spłacie kolejnych pożyczek maksymalny dostępny limit podnosi się o dodatkowe kwoty i osiąga 4000 złotych przy szóstym wniosku kredytowym składanym w Filarum.

filarum grafika 1Bazowy okres kredytowania klienci określają już podczas wypełniania wniosku online, a dostępny zakres waha się od 1 do 30 dni. Jeśli zdarzy się, że pożyczkobiorca nie będzie miał możliwości oddania długu w wyznaczonym przez umowę terminie, może ubiegać się o przedłużenie terminu spłaty – należy wtedy uregulować prowizję za prolongatę (im wyższy kredyt, tym wyższa prowizja) oraz określić nowy termin regulacji należności. Dostępne opcje to 7, 14 albo 30 dni. Filarum, w przeciwieństwie do wielu innych parabanków, nie limituje ilości prolongat – można przedłużać termin spłaty dowolną ilość razy, o ile jest się w stanie z góry zapłacić wymaganą prowizję.

filarum grafika 2Oprócz konieczności rejestracji w serwisie www.filarum.pl wymagane jest również podanie we wniosku kredytowym danych z dowodu osobistego klienta, numeru telefonu komórkowego, rachunku bankowego, a także polskie obywatelstwo i wiek pomiędzy 20 a 76 lat. Filarum nie wymaga żadnych zaświadczeń dotyczących wysokości wynagrodzenia czy miejsca zatrudnienia, a w przypadku przyznania pożyczki przelew gotówki realizowany jest na konto klienta w ciągu 10 minut – księgowanie może trwać dłużej w zależności od tego, w jakim konkretnie banku pożyczkobiorca ma konto.