Pożyczka ratalna dla freelancera

Pożyczka ratalna dla freelancera

Praca jako freelancer ma bez wątpienia wiele zalet. Taka osoba sama dla siebie jest szefem – to ona ustala, kiedy pracuje, jakie projekty na siebie przyjmie i jak dużo ich będzie. Sama może też zadecydować o swoim urlopie, a także skorzystać z „chorobowego”, gdy pojawi się przeziębienie. To duża wygoda, jednak ceną za te komfortowe warunki pracy jest niestabilne i często niepewne wynagrodzenie. Jak zatem taka osoba może sobie poradzić, by ustabilizować swoje finanse? Jednym z rozwiązań w trudnej sytuacji może być pożyczka ratalna.

Jak ustabilizować finanse freelancera?

Mogłoby się wydawać, że osoba na stanowisku freelancera nigdy nie wie, ile zarobi i kiedy dostanie wypłatę. Jednego miesiąca zarobek może być bardzo dobry, ale drugiego już niezbyt. Jeżeli taka praca jest dla nas jedynym źródłem utrzymania, warto zadbać o to, by zarobki były w miarę stałe. Da nam to poczucie bezpieczeństwa i pewność, że z miesiąca na miesiąc będziemy mieli za co zapłacić rachunki i po prostu przeżyć. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest umówienie się z Klientami na płatności ratalne, zwłaszcza przy dużych zleceniach, nad którymi nieraz pracuje się nawet kilka miesięcy.

pożyczka ratalna

Zamiast czekać na pełną zapłatę do zakończenia projektu i martwić się o swoją płynność finansową, można ustalić kilka terminów, w których Klient jest zobowiązany zrobić wpłatę za kolejne części zrealizowanego projektu. W ten sposób chronimy się przed brakiem pieniędzy, a także przed oszustami, którzy mogliby ociągać się z zapłatą lub w ogóle jej nie uiścić.

Finanse służbowe, finanse domowe

Freelancer pracujący na własny rachunek może szybko stracić kontrolę nad swoimi dochodami, zwłaszcza gdy jedną kartą płaci za codzienne zakupy i za rzeczy niezbędne do wykonywania pracy. Jak uporządkować wydatki i jednocześnie oddzielić gotówkę na życie od pieniędzy „firmowych”? Najprostszym sposobem jest stworzenie dwóch kont bankowych – prywatnego i biznesowego.

pożyczka ratalna

W ten sposób co miesiąc można przelewać na konto osobiste wypłatę o stałej wartości, a resztę zostawić na koncie firmowym lub rachunku oszczędnościowym.

Pożyczka ratalna w trudnej sytuacji

A co jeśli mimo dobrego planowania trafi się gorszy miesiąc? Dobrym rozwiązaniem może być pożyczka ratalna. To forma wsparcia finansowego udzielanego od ręki, która skutecznie pozwoli przetrwać gorszy czas. Możliwość spłacenia jej w kilku ratach także nie obciąży zbytnio naszego budżetu i pozwoli uniknąć większego zadłużenia. Pożyczka ratalna przyda się, gdy nie mamy za co zapłacić bieżących rachunków lub podatków, lub gdy pojawią się inne pilne wydatki związane z firmą. Ponieważ freelancerom trudno udowodnić swoje dochody, uzyskanie kredytu bankowego może być dla nich niemożliwe. W takiej sytuacji pozabankowa pożyczka ratalna online będzie najlepszym rozwiązaniem. Spłacenie jej w terminie pozwoli nam stworzyć dobrą historię kredytową, dzięki czemu następnym razem zostanie nam udzielona kolejna pożyczka na większą sumę bez żadnych problemów. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *