Pierwsza pożyczka bez prowizji, a wakacje dla dziecka

Pierwsza pożyczka bez prowizji, a wakacje dla dziecka

Wakacje to czas, gdy rodziny z dziećmi chętnie wyjeżdżają gdzieś w kraju lub za granicą, aby odpocząć. Czasem dzieci mogą wyjechać osobno na wakacje, na przykład na kolonie, dzięki temu nie spędzają lata w mieście. Każdy taki wyjazd wymaga jednak nakładu środków pieniężnych, które nie zawsze uda się odłożyć na czas. Co w takiej sytuacji mogą zrobić rodzice? Czy dobrym pomysłem może być pierwsza pożyczka wzięta na ten cel? A może są inne sposoby?

Pierwsza pożyczka na wakacje dla dziecka – dlaczego warto?

Większości z nas nie omijają problemy finansowe, zatem korzystanie z takich pomocy, jak pożyczki, nikogo dziś nie dziwią. Pierwsza pożyczka pozabankowa zwykle udzielana jest bez prowizji, co oznacza, że za jej wzięcie nie ponosimy żadnych kosztów. Zatem zwracamy dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. To dla nas bardzo opłacalna opcja, szczególnie gdy gotówka jest nam potrzebna na już i nie jest to jakaś wygórowana suma. Pierwsza pożyczka udzielana jest na takich samych zasadach, jak każda kolejna, z tym, że odsetki wynoszą 0%. Nie musimy obawiać się żadnych ukrytych kosztów, nie ma też obowiązku przedstawiania dodatkowych zaświadczeń czy dokumentów odnośnie naszych dochodów niż minimum wymaganych formalności.

pierwsza pożyczka

Wspomnianych formalności można dopełnić drogą internetową, bez wychodzenia z domu – taką możliwość daje na przykład Vivus. Wszystko to sprawia, że pieniądze na koncie można mieć jeszcze tego samego dnia! Takie rozwiązanie umożliwi pokrycie kosztów za wyjazd dziecka na obóz czy kolonie, nawet gdy wcześniej nie był on planowany i decyzja zapadła spontanicznie. Więcej na ten temat przeczytacie także TUTAJ.

Pomoc ze strony rodziny – partycypacja lub pożyczka

Jeżeli z jakiegoś powodu wzięcie pożyczki online nie wchodzi w grę, a brakuje nam niewielkiej kwoty do realizacji wyjazdu pociechy na wymarzone wakacje, warto poprosić o pomoc osoby z najbliższej rodziny. Nie musi tu chodzić o pożyczkę, lecz partycypację. Co to konkretnie oznacza? Otóż można zawczasu poprosić rodzinę, by w ramach prezentów dla dziecka przynosili mu drobne kwoty pieniężne, które wy, rodzice, będziecie dla niego odkładać. Po jakimś czasie uzbieraną kwotę będzie można przeznaczyć na wyjazd dla dziecka.

pierwsza pożyczka

Oczywiście tego rodzaju rozwiązanie ma sens, gdy jest zaplanowane na długo przed ewentualnym wyjazdem dziecka. Jeśli sytuacja nas zaskoczy, rzeczywiście można też poprosić rodzinę o pożyczkę. W takiej sytuacji zawsze podajemy termin zwrotu gotówki i się go trzymamy. Pieniądze często są powodem konfliktów w rodzinie, dlatego by ich uniknąć, warto przemyśleć, czy lepszym rozwiązaniem będzie pierwsza pożyczka bez prowizji od Vivusa, na jasnych zasadach i elastycznym terminem spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *