Ile kosztuje dobry fotelik samochodowy?

Ile kosztuje dobry fotelik samochodowy?

Bezpieczna jazda to podstawowa sprawa, o jaką należy zadbać, gdy wybieramy się gdzieś z rodziną samochodem. Zabezpieczenia oferowane przez producenta pojazdu to jedno, ale kierowca powinien zadbać o dobry i bezpieczny fotelik samochodowy dla najmłodszego pasażera. Co w tej kwestii oferuje rynek? Ile kosztują dobre foteliki samochodowe?

Dobry fotelik samochodowy – czyli jaki?

Zgodnie z przepisami dziecko, które nie przekroczyło jeszcze 150 centymetrów wzrostu musi być przewożone w samochodzie w foteliku lub na specjalnym siedzisku dostosowanym do jego wagi i wzrostu. Nie zaleca się przewożenia dzieci w fotelikach na przednim siedzeniu, koło kierowcy.

fotelik samochodowy

Wspomniane wyżej przepisy wskazują na to, iż fotelik samochodowy powinien być dopasowany zarówno do wzrostu, jak i wagi dziecka. Nie można zakupić większego fotelika z zamysłem, by posłużył nam dłużej. Niedopasowany fotelik nie stanowi odpowiedniego zabezpieczenia dla dziecka w razie wypadku, ponadto jest też niewygodny, co w dłuższej trasie da się we znaki. I choć wymiana fotelika samochodowego co sezon jest kosztowna, to jednak żadne pieniądze nie są cenniejsze niż bezpieczeństwo naszego dziecka.

Ceny fotelików samochodowych

Na rynku możemy spotkać naprawdę wiele modeli fotelików samochodowych. Różnią się one od siebie przede wszystkim grupą docelową, czyli wiekiem i wagą dzieci, do których są skierowane. Mogą też mieć dodatkowe atuty, na przykład pomyślny wynik testu ADAC, ale te oczywiście są droższe. Zobaczmy więc przykładowe ceny różnych fotelików (ceny w przybliżeniu):

Grupa podstawowa:

• 0/0 + 0 – 13 kg CENA od 250 do 1000 zł; najtańszy z testem ADAC 350 zł
• I 9 – 18 kg CENA od 450 do 1500 zł; najtańszy z testem ADAC 760 zł
• II/III 15 – 36 kg siedziska (CENA od 70 – 100 zł) lub foteliki (CENA od 300 – 2000 zł); najtańszy z testem ADAC 320 zł

Grupy pośrednie:

• 0 – 18 kg CENA od 250 do 1700 zł; najtańszy z testem ADAC 1200 zł
• 9 – 36 kg CENA od 250 do 1000 zł; najtańszy z testem ADAC 700 zł.

fotelik samochodowy

Jeżeli stoimy przed pilną potrzebą zakupu nowego fotelika samochodowego, a akurat brak nam gotówki, możemy skorzystać z oferty Vivusa i wziąć szybką pożyczkę na ten cel, bez żadnych formalności czy ukrytych kosztów. Na bezpieczeństwie dziecka nie warto oszczędzać!

1 Comment

  1. my wydaliśmy ponad tysiaka, ale wydaje nam sie że było warto tyle wydać na concord reverso plus. W końcu to chodzi o bezpieczeństwo dziecka

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *