Zarobki w IT – który zawód najbardziej się opłaca?

Zarobki w IT – który zawód najbardziej się opłaca?

Branża IT bardzo rozwinęła się w ostatnim czasie, co też sprawiło, że pojawiło się wiele nowych miejsc pracy. Niejeden, widząc szansę na zrobienie kariery i naprawdę wysokie zarobki, postanawia zostać programistą. Kompetentny i dobrze wykwalifikowany programista to dla pracodawcy prawdziwy skarb. Jakie umiejętności zapewnią wyższą pensję w branży IT?

Zarobki w branży IT

Usługi IT obejmują naprawdę wiele dziedzin, w których potrzeba wykwalifikowanych osób. Niektóre z nich są wyjątkowo cenne, a co za tym idzie, bardzo dobrze płatne. Oto niektóre z nich:

Specjalista od cyberbezpieczeństwa

Cyberprzemoc to poważny problem w naszych czasach. Z tego powodu powstają specjalne firmy ds. bezpieczeństwa IT, których zadaniem jest ochrona przed atakiem hakerów, a także udaremnianie prób dostępu do wrażliwych danych firm osób nieupoważnionych i analizowanie takich przypadków. Specjaliści od cyberbezpieczeństwa systemów komputerowych zarabiają w granicach od 12 do 16 tysięcy złotych brutto.

it

Twórca aplikacji biznesowych

Aplikacje biznesowe oparte o sztuczną inteligencję cieszą się coraz większym wzięciem. Naturalnie więc osoby zajmujące się ich tworzeniem mogą liczyć na coraz większe zarobki. Oczywiście zależą one od posiadanego doświadczenia, umiejętności i wykorzystywanej technologii, ale generalnie oscylują między 16, a 25 tysięcy złotych brutto.

Specjalista ds. usprawnień oraz ryzyka i zgodności IT

Dużą popularnością cieszą się dziś aplikacje mobilne, powiązane z Internetem rzeczy, które mogą zsynchronizować wiele urządzeń elektronicznych i sterować nimi z jednego miejsca. Niestety, są one też często celem ataków hakerskich. Dlatego tak ważne są stanowiska osób, które mają temu zapobiegać poprzez tworzenie dodatkowych zabezpieczeń. Tego rodzaju specjaliści mogą zarobić od 11 do 15 tysięcy złotych brutto.

it

Cloud Engineer/Cloud Architect

Na rynku występuje duże zapotrzebowanie na osoby odpowiedzialne za tworzenie i wdrażanie tak zwanych chmur obliczeniowych, zwłaszcza w sektorze finansowym, telekomunikacyjnym oraz ubezpieczeniowym. Ich zarobki wynoszą obecnie od 16 do nawet 28 tysięcy złotych brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *