Jak tanio wykończyć mieszkanie?

Jak tanio wykończyć mieszkanie?

Remont mieszkania to zawsze spory wydatek, który trzeba dużo wcześniej zaplanować. Nic dziwnego, że wielu z nas szuka rozwiązań możliwie najtańszych, by zaoszczędzić nieco gotówki. Najlepiej szukać tego typu rozwiązań przy wykończeniu mieszkania. Jak to zrobić?

Tanie wykończenie mieszkania – od czego zacząć?

Oczywiście przeprowadzając generalny remont, unikajmy oszczędzania pieniędzy na instalacjach czy wyposażeniu wnętrz. Często tańsze zamienniki są gorszej jakości, co może skutkować ich szybkim zużyciem lub zepsuciem. Dlatego też oszczędności szukajmy na końcowym etapie remontu, czyli elementach wykończeniowych. Może chodzić o dobór płytek, kolorów ścian, mebli czy elementów dekoracyjnych.

remont

Potrzebna nam będzie odrobina kreatywności oraz chęć włożenia nieco więcej pracy i wysiłku. Ale najważniejsze będzie określenie, co nam jest rzeczywiście potrzebne i niezbędne do życia, a z czym możemy poczekać. To uchroni nas przed lekkim wydawaniem pieniędzy i przekroczeniem pierwotnie ustalonej kwoty na remont.

Pomysły na niedrogą zmianę aranżacji

Wiele osób, zmieniając aranżację swojego mieszkania, stara się możliwie jak najbardziej wykorzystać dostępne już wyposażenie. Na przykład jeżeli posiadamy dobrej jakości, drewniane meble, tak naprawdę mogą nam one posłużyć szereg lat w wielu różnych wydaniach. Wystarczy przemalować je na dowolny kolor, wymienić fronty i uchwyty lub dodać ozdobne listewki. Taki drobny zabieg kosztujący raptem kilkanaście złotych całkowicie odmieni wygląd naszych mebli i sprawi, że będą wyglądać jak zupełnie nowe. Z pewnością też sprawi nam to wiele satysfakcji, gdy własnoręcznie odmienimy wygląd naszych starych mebli.

remont

Odnawianie mebli

Innym ciekawym i tańszym pomysłem może być pomalowanie płytek specjalną farbą, zamiast ich wymiana. To dobre rozwiązanie, gdy płytki są w idealnym stanie, tzn. nie są popękane czy wyszczerbione. Chcąc zmienić kolorystykę w danym wnętrzu, możemy pomalować płytki na dowolny kolor i w ten sposób całkowicie zmienić aranżację pomieszczenia. Farby do płytek kosztują około 100 złotych za puszkę. To z pewnością o wiele tańsze, szybsze i prostsze rozwiązanie niż kucie starych płytek i kładzenie nowych.

remont

Metamorfoza łazienki po pomalowaniu płytek.

Jeśli chodzi o dekorację wnętrz, czasem kilka niewielkich zmian może wpłynąć na ogólny wygląd pokoju. Mogą to być zasłony, dywan czy ozdobne poduszki w mocnym kolorze. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, warto na jednej ze ścian powiesić duże lustro w lekko pochylonej pozycji. Te drobne z pozoru dodatki bardzo odmienią wnętrze i nadadzą mu świeżego wyrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *