5 pomysłów na tanie prezenty dla dzieci

5 pomysłów na tanie prezenty dla dzieci

Grudzień to dla wielu miesiąc największych wydatków w ciągu całego roku z powodu organizacji świąt. Jednym z istotnych zakupów są prezenty dla bliskich, szczególnie dla dzieci. Jak można kupić ciekawe prezenty dla najmłodszych i tych trochę starszych bez wydawania fortuny?

Pomysły na niedrogie prezenty dla dzieci w różnym wieku

Aby prezent był trafiony, musi być dopasowany do wieku i upodobań dziecka. Co innego ucieszy kilkulatka, a co innego nastolatka. Podpowiadamy więc pięć pomysłów na tanie prezenty dla dzieci w różnym wieku.

1. PLUSZAK

prezenty dla dzieci
Prezent ponadczasowy i zawsze trafiony dla niemowlaków i dzieci do 3 lat. Można wybrać zabawkę związaną z ulubionym bohaterem bajkowym lub dopasowaną do płci dziecka. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża, dlatego na pewno znajdziemy coś niedrogiego, ale wykonanego z materiałów dużej jakości i bezpiecznych dla maluchów. Koszt: ok. 30 złotych.

2. PUZZLE 3D

prezenty dla dzieci
Z pewnością spodobają się dzieciom w wieku szkolnym, gdyż pobudzają wyobraźnię i można się nimi bawić samodzielnie lub z kimś jeszcze. Mogą być wykonane z drewna, papieru czy kartonu i przedstawiać rozmaite postacie ze świata roślin i zwierząt, motoryzacji czy bajek. Koszt: ok. 30 – 50 złotych.

3. ZEGAREK

prezenty dla dzieci
Dla starszych dzieci, które coraz mniej interesują się zabawkami, a coraz bardziej gadżetami elektronicznymi, ciekawym i niedrogim pomysłem na prezent może być zegarek. Zegarki dziecięce są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, mogą być też wodoodporne i posiadać dodatkowe funkcje, na przykład efektowne podświetlenie. Koszt: ok. 50 – 70 złotych.

4. KARNET/KARTA PODARUNKOWA

prezenty dla dzieci
Dorastająca młodzież ma zdecydowanie inne potrzeby niż dzieci w wieku szkolnym. Inne są też ich zainteresowania i pasje. By uniknąć kupienia nietrafionego prezentu, możemy wręczyć nastolatkowi bon podarunkowy czy karnet, który wykorzysta w dowolny sposób. Na przykład jeśli lubi aktywność fizyczną, ucieszy go karnet na siłownię. Jeżeli interesuje się modą, chętnie przyjmie bon do wykorzystania w znanym sklepie odzieżowym. Koszt: 50 – 100 złotych.

5. GOTÓWKA

prezenty dla dzieci
To chyba najbardziej uniwersalne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku młodzieży wkraczającej w dorosłość, która ma swoje potrzeby i pewne plany na przyszłość. Nawet drobna kwota będzie mile widziana, gdyż można ją wykorzystać w dowolny sposób – zainwestować lub odłożyć.

 

Jeżeli świąteczne wydatki mimo wszystko Cię przerastają, możesz wziąć szybką pożyczkę u Vivusa. Więcej szczegółów na stronie www.vivus.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *