Ile kosztują studia przez Internet?

Ile kosztują studia przez Internet?

Dzisiaj można bardzo wiele spraw załatwić przez Internet – od zakupów po opłaty rachunków. Przez Internet można również ukończyć studia wyższe. W jaki sposób to zrobić? I ile kosztuje studiowanie on-line?

Studia przez Internet – na czym to polega?

Studia internetowe wiążą się z popularnym w naszych czasach e-learningiem. Zarówno rekrutacja, jak i edukacja przebiegają w sieci. Aby móc studiować przez Internet, musimy posiadać specjalne internetowe konto studenta, w którym znajdą się wszystkie niezbędne informacje: dane podstawowe, profil nauki, plan zajęć, a także zaliczenia, planowanie egzaminy oraz uzyskane oceny. Tradycyjne studia, szczególnie dzienne, wiążą się z uczęszczaniem na wykłady, w trakcie których zdobywa się wiedzę teoretyczną, z której później są przeprowadzane egzaminy. Jak to wygląda na studiach internetowych? Wykłady przyjmują w tym wypadku formę filmów odtwarzanych w przeglądarce, a także artykułów i prezentacji multimedialnych. studia przez internetPodobnie niektóre egzaminy zaliczeniowe przyjmują formę testów wielokrotnego wyboru, dostępnych online. Mimo wirtualnej formy studiów, należy liczyć się z kilkoma obowiązkowymi zjazdami. To właśnie w ich trakcie organizowane są egzaminy i spotkania z profesorami prowadzącymi zajęcia.

Ile to kosztuje?

Ile zapłacimy za studia internetowe? Ceny mogą się różnić w zależności od czasu trwania studiów czy wybranego kierunku, na ogół jednak jest to kilkaset złotych za semestr. Nie są więc to zbyt wygórowane ceny, dość porównywalne, jak za tradycyjne studia zaoczne. Ta forma studiów jest świetna dla osób, które nie chcą poświęcić kilku lat swojego życia na naukę, lecz chcą realizować się i rozwijać także w innych dziedzinach życia. studia przez internetStudiując przez Internet, nie ma potrzeby spędzać większość dnia na uczelni, co jest bardzo wygodne. Tym bardziej, że po tego typu studiach można uzyskać pełnoprawne tytuły magistra, inżyniera itp. Warto więc przemyśleć ten rodzaj studiów, jeżeli chcemy nadal się kształcić, a jednocześnie rozwijać się na drodze zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *