Kredyt czy pożyczka na raty – co wybrać?

Kredyt czy pożyczka na raty – co wybrać?

Kredyt oraz pożyczka na raty to dwa z kilku rozwiązań, z którego możemy skorzystać gdy potrzebujemy pomocy finansowej. Choć niektórzy używają tych dwóch określeń wymiennie, kredyt i pożyczka to zupełnie różne świadczenia. Jak ustalić, które z nich będzie w naszej sytuacji korzystniejsze?

Kredyt gotówkowy – kiedy warto go wziąć?

Kredyt gotówkowy to forma finansowego świadczenia udzielana przez bank lub SKOK na określoną kwotę oraz czas spłaty. Wszystkie warunki kredytu określone są w umowie podpisanej przez obie strony – bank oraz kredytobiorcę. Kredyt zostaje przydzielony po wcześniejszym sprawdzeniu zdolności kredytowej, czyli określeniu, czy stać nas na comiesięczne spłaty rat kredytu. Dlatego może się okazać, że wnioskując na przykład o kwotę 10 tys. złotych, bank ostatecznie zaproponuje nam 5 tys. złotych, właśnie ze względu na naszą zdolność kredytową, która według banku będzie za niska na otrzymanie wnioskowanej kwoty. kredyt czy pożyczkaWzięcie kredytu to dobre rozwiązanie, jeżeli mamy stabilną sytuację finansową i wiemy, że będziemy w stanie go spłacić. Z uwagi na szereg spraw do załatwienia, na kredyt trzeba poczekać dłużej niż na pożyczkę, dlatego to dobra opcja dla kogoś, kto nie potrzebuje gotówki „na już”. Jest to też bezpieczny sposób pożyczania pieniędzy, bo wszystko mamy na piśmie.

Pożyczka na raty – kiedy się opłaca?

Pożyczka różni się od kredytu pod kilkoma względami. Po pierwsze, mogą ją udzielać nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe (vivus.pl). Co za tym idzie, mogą być też różne warunki jej udzielenia – na raty o stałej lub zmiennej wysokości, z prowizją lub bez, na czas określony lub nieokreślony. W przypadku szybkich pożyczek nie jest sprawdzana nasza zdolność kredytowa, co znacznie przyspiesza cały proces. Pożyczki mogą być udzielane na różne kwoty, od kilkuset złotych do kilku tysięcy, w przeciwieństwie do kredytu, którego kwotowa rozpiętość może być bardzo duża. kredyt czy pożyczkaPożyczka na raty to opcja dla kogoś, kto nagle znalazł się w finansowych tarapatach i potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki. Trzeba tu jednak wykazać się dużą dozą ostrożności, zwłaszcza gdy decydujemy się na pożyczkę on-line, gdyż nie brak w tej branży oszustów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *