Jak tanio kupić mieszkanie w stolicy?

Jak tanio kupić mieszkanie w stolicy?

Posiadanie własnego mieszkania w stolicy to marzenie niejednej osoby. Świadomość, że są to nasze cztery kąty daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala na planowanie rodziny. Nie da się jednak ukryć, że mieszkanie w Warszawie jest o wiele droższe niż w innych miastach Polski. Jak więc znaleźć tanie mieszkanie w stolicy?

Tanie mieszkanie w Warszawie – Mieszkania Dla Młodych

Odkąd w 2017 roku banki podniosły wkład własny do 20%, jaki należy dać do kredytu mieszkaniowego, uzyskanie kredytu i kupno mieszkania stało się dla niejednej osoby o wiele trudniejsze. Ceny mieszkań w Warszawie też raczej nie maleją, a wręcz przeciwnie. Jak więc mimo wszystko kupić taniej mieszkanie w stolicy? Dla osób młodych oraz młodych małżeństw najlepszym rozwiązaniem jest program rządowy Mieszkanie Dla Młodych (MDM). W ramach tego programu rząd zobowiązuje się pokryć od 10 do 30% kosztów całkowitej wartości kupowanego mieszkania. mieszkanie w stolicyChociaż trzeba spełnić pewne warunki, a budżet na tę formę pomocy jest ograniczony, cieszy się on sporym zainteresowaniem. Poza tym wiele mieszkań na rynku warszawskim spełnia wymogi pod kątem metrażu i wymagań cenowych. Szansa na tańszy zakup mieszkania w Warszawie w ramach MDM jest więc naprawdę spora.

Gdzie szukać mieszkań w stolicy?

Szukając taniego mieszkania w stolicy, warto też wziąć pod uwagę prestiż poszczególnych dzielnic. Wiadomym jest, iż inne ceny będą funkcjonować w samym centrum czy na Żoliborzu, a inne na obrzeżach Warszawy, na przykład na Woli. Jeżeli nie jest dla nas istotna sama lokalizacja i czujemy się na siłach codziennie dojeżdżać do pracy samochodem, warto pomyśleć o kupnie mieszkania w mniej atrakcyjnej dzielnicy, ale za to o wiele taniej. mieszkanie w stolicyNa przykład na warszawskich Bielanach można zakupić mieszkanie już za niecałe 200.000 złotych. Równie atrakcyjną cenowo dzielnicą jest Bemowo, wspomniana wcześniej Wola czy Ochota. Ciekawe okazje trafiają się też w lepszych dzielnicach Warszawy, na przykład na Ursynowie czy Mokotowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *