4 rzeczy, w które warto inwestować

4 rzeczy, w które warto inwestować

Inwestowanie pieniędzy to dobry sposób na ich rozmnażanie i w efekcie powiększanie swojego kapitału. Ale pieniądze można zainwestować na tyle różnych sposobów, że łatwo zrobić to po prostu źle. Wtedy zamiast upragnionych zysków, stracimy życiowe oszczędności. W co więc warto inwestować?

Inwestuj rozsądnie i bezpiecznie

Jeżeli nie mamy zbytniego doświadczenia w inwestowaniu, unikajmy ryzykownych ruchów. Nawet jeśli ktoś obiecuje nam wielkie zyski, zwracajmy większą uwagę na ryzyko, jakie niesie za sobą ta inwestycja. Czasem lepiej wybrać inwestycję, która później da zyski, ale będzie w pełni bezpieczna. Ale jak ocenić, czy dana inwestycja jest bezpieczna? Zależy to też od nas. Zanim zaczniemy inwestować, warto ustalić, po co to robimy (cel inwestycji), ile pieniędzy chcemy zainwestować, jaki stopień ryzyka jest dla nas do zaakceptowania, jaką wiedzę w tym temacie posiadamy oraz ile mamy czasu na zajmowanie się naszymi inwestycjami.

W co inwestować?

W co więc warto inwestować, jeżeli już zdecydowaliśmy się to zrobić? Oto kilka z możliwych opcji:

1. Akcje spółek zagranicznych
2. Metale szlachetne
3. Kryptowaluty
4. Inwestycje alternatywne (np. dzieła sztuki, alkohole, kolekcjonerskie komiksy, znaczki itd.)

Akcje spółek zagranicznych

inwestowanie

To opcja dla wytrawnych inwestorów, którzy znają temat od podszewki i są na bieżąco z aktualnymi wynikami i cenami. Warto inwestować w silne spółki zagraniczne, nie tylko jeśli chodzi o trend, ale też solidny fundament, czyli takie spółki, które na siebie zarabiają, a nie są jedynie wysoko wyceniane przez inwestorów.

Metale szlachetne

inwestowanie

Nie od dziś wiadomo, że takie metale szlachetne, jak złoto, srebro czy platyna są dobrym kapitałem. Mając je w ręku, w każdej sytuacji możemy je spieniężyć, co daje nam solidny kapitał na przyszłość, w razie trudnej sytuacji życiowej. Ceny metali szlachetnych oczywiście mogą ulegać nieznacznym zmianom, ale zawsze są to cenne kruszce.

Kryptowaluty

inwestowanie

Jakiś czas temu cały świat oszalał na punkcie Bitcoinów – najbardziej znanej kryptowaluty, która zyskała niebagatelne znaczenie na rynku finansowym i jest dobrym materiałem na inwestycję. Oczywiście to inwestycja z pewnym ryzykiem, gdyż trudno ocenić, ile kryptowaluta będzie kosztować pod koniec roku – może to być zaledwie 100 dolarów, a może 100 tysięcy dolarów. Wymaga to dużej cierpliwości, ostrożności i zaangażowania, ale może przynieść naprawdę szybki zysk.

Inwestycje alternatywne

inwestowanie

Inwestowanie pieniędzy można też połączyć z pasją. Wiedzą o tym wszelkiego rodzaju kolekcjonerzy, którzy gromadzą kapitał w postaci unikatowych i kolekcjonerskich egzemplarzy danej branży. Mogą to być zabytkowe samochody, dzieła sztuki, kolekcjonerskie znaczki czy komiksy, a nawet alkohole z wyższej półki. Oczywiście nie jest to materiał na ewentualną szybką sprzedaż i uzyskanie gotówki w razie potrzeby, ale na pewno przyniesie sporo frajdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *