Plusy i minusy pożyczki od rodziny

Plusy i minusy pożyczki od rodziny

Pożyczanie pieniędzy to jednak z popularniejszych form tymczasowego rozwiązywania problemów finansowych. Pożyczka pożyczce nierówna – czasem potrzebujemy kilku złotych do wypłaty, czasem potrzeba nam większej kwoty na uregulowanie zobowiązań. Bez względu na rodzaj pożyczki, jednego jesteśmy pewni – łatwiej uzyskać ją od rodziny niż w banku. Ale czy takie rozwiązanie zawsze jest dobre?

Pożyczki od rodziny – dlaczego warto?

Bliskie osoby zwykle chcą naszego dobra i niosą nam pomoc, także finansową, gdy jesteśmy w trudnej sytuacji. Świadomość tego, że w razie potrzeby możemy na nią liczyć jest bardzo pocieszająca. Pożyczanie pieniędzy w rodzinie ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy mieć poczucie, że nikt nie będzie nas ponaglać ze zwrotem czy naliczać nam odsetek za udzieloną pożyczkę. Bliska osoba będzie rozumiała naszą sytuację i okaże nam życzliwość. pożyczkaPoza tym pożyczenie pieniędzy od osoby prywatnej jest o wiele szybsze i prostsze, w przeciwieństwie do banków. Możemy pożyczyć tak naprawdę dowolną sumę, nie musimy składać żadnych dokumentów potwierdzających naszą zdolność kredytową ani wypełniać wniosków o pożyczkę. To dobre rozwiązanie w nagłych przypadkach.

Pożyczki do rodziny – dlaczego nie warto?

Zalet pożyczania pieniędzy od rodziny jest kilka, niemniej jest też ta druga strona medalu. Otóż brak umowy czy jakiegokolwiek potwierdzenia pożyczki na papierze niesie za sobą ryzyko, że już nie odzyskamy tych pieniędzy. Ludzie są bardzo różni, a trzeba pamiętać, że pieniądze mogą poróżnić najbardziej zgodną i kochającą się rodzinę. Warto więc się dwa razy zastanowić, czy warto pożyczać pieniądze rodzinie bądź od rodziny i jakim echem się to odbije. pożyczkaInnym niebezpieczeństwem jest wejście w rolę wiecznie pożyczającego. Co to oznacza? Może się okazać, że ktoś z rodziny będzie wykorzystywać to, że mamy dobre serce i coraz częściej będzie prosił o pożyczkę z nastawieniem, że nie możemy mu odmówić. Stawia nas to w kłopotliwej sytuacji i wymaga dużej asertywności, by rzeczywiście odmówić, gdy nie jest nam na rękę pożyczać gotówkę. Często jednak bywa, że kończy się to obrazą i urwaniem kontaktu przez jedną ze stron…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *