Jak oszczędzać pieniądze na wakacjach?

Jak oszczędzać pieniądze na wakacjach?

Wakacje i urlop to czas, gdy zapominamy o codzienności i obowiązkach i stawiamy na dobrą zabawę. Drinki, korzystanie z miejscowych atrakcji, zwiedzanie zabytków, smakowanie lokalnej kuchni czy kupno pamiątek – wszystko to niestety kosztuje. Jak więc nie wpaść w wir wakacyjnych zakupów i rozsądnie wydawać pieniądze? Podpowiadamy kilka pomysłów.

Wakacje? Wydawaj pieniądze z głową!

Zwykle jadąc na urlop mamy już z góry zaplanowaną kwotę, którą możemy wydać na drobne przyjemności. Niemniej bez dobrego planowania każdego dnia wydatki szybko mogą nam się wymknąć spod kontroli, zwłaszcza gdy ceny oferowanych usług i produktów wydają nam się niskie. Niemniej po ich dodaniu wychodzi całkiem spora kwota. wakacjeAby więc nie wrócić do domu z poczuciem „spłukania” warto wziąć pod uwagę kilka sprawdzonych pomysłów, jak oszczędzać na wakacjach, a mimo to dobrze się bawić.

Oszczędzanie na wakacjach nie musi być trudne

Podstawowa sprawa to ustalenie bardzo konkretnego budżetu, jeszcze ZANIM wyjedziemy. Warto podliczyć, ile będzie nas kosztować dojazd, nocleg, wyżywienie i ewentualne rozrywki. Jeżeli uzyskana kwota już przerasta nasz budżet, może lepiej zdecydować się na wyjazd w nieco tańsze miejsce lub na parę dni krócej. Liczenie każdej złotówki na wyjeździe nie jest niczym przyjemnym i może skutecznie popsuć nawet najlepsze wakacje. Bądźmy więc rozsądni i planujmy wakacje, na które faktycznie nas stać. Jeżeli już postanowimy wyjechać, starajmy się na każdy dzień ustalić jakiś sztywny budżet i nie przekraczajmy go. Dzięki temu unikniemy sytuacji, że w ostatnim dniu nie starczy nam pieniędzy nawet na jeden posiłek. Jeżeli chodzi o zwiedzanie, zawsze tańsze są mniej popularne atrakcje w danym rejonie. Warto więc wybrać takie miejsca, gdzie nie ma za dużo ludzi, gdyż na ogół jest tam taniej niż w najpopularniejszych wakacyjnych kurortach. To samo dotyczy czasu wyjazdu – lepiej jechać poza sezonem, gdy ceny są zdecydowanie niższe niż w środku lata. wakacjeJeśli chodzi o wyżywienie, warto szukać pokoju lub domku z aneksem kuchennym. Możemy wtedy sami przyrządzać posiłki z kupionych lokalnie produktów. Nie jesteśmy więc zmuszeni żywić się przez cały tydzień „zupkami z proszku” ani codziennie stołować się w restauracjach – to najbardziej optymalne i oszczędne wyjście z sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *