Najciekawsze pomysły na prezenty dla rodziców i świadków

Najciekawsze pomysły na prezenty dla rodziców i świadków

Ślub i wesele to bardzo radosne wydarzenia, ale zorganizowanie ich może nieść za sobą wiele stresów. Trzeba zadbać o mnóstwo rzeczy, rozplanować wydatki i rozesłać zaproszenia. Ważnym elementem każdego wesela są też podziękowania dla Rodziców i Świadków. Jakie prezenty można im kupić, by poczuli się docenieni za swoją pomoc? Podpowiadamy najciekawsze propozycje!

Podziękowania dla Rodziców

Każda Para Młoda w trakcie wesela wybiera moment, w którym w centrum uwagi znajdują się Rodzice Panny oraz Pana Młodego. Zwykle dedykowana jest im krótka przemowa oraz piosenka, po czym następuje wręczenie prezentów. W tym wdzięcznym zwyczaju chodzi głównie o to, aby podziękować Rodzicom za trud, jaki włożyli w wychowanie swoich dzieci, dzięki czemu mogli na siebie trafić i połączyła ich miłość. Co mogłoby być odpowiednim prezentem dla Rodziców? Jeżeli chcemy, by było to coś symbolicznego, dobrym pomysłem może być koszyk lub ozdobna skrzynka z różnymi smakołykami, na przykład winem, czekoladkami itd.

prezenty

Zestaw prezentowy „Strawberry Chocolate & Wine”
CENA: 115 PLN
źródło: http://prezentynaslub.com

 

prezenty

Podziękowania dla rodziców – weekend w SPA
CENA: 1 119 PLN
źródło: https://prezentokracja.pl/

Inny ciekawy pomysł to wspólne zdjęcie w ozdobnej ramce, zestaw filiżanek z odpowiednim nadrukiem lub zestaw kosmetyków dla Mamy i Taty. Jeżeli jednak ma to być prezent wyjątkowy, warto na przykład wykupić vouchery na jakieś egzotyczne wczasy dla dwóch Par. Rodzice z pewnością docenią ten gest i z chęcią skorzystają z takich wakacji.

Podziękowania dla Świadków

Świadkowie na ślubie to także wyjątkowe osoby. Na ogół są to wieloletni przyjaciele Pary Młodej, na których niejednokrotnie można było polegać. Rola Świadka na ślubie i weselu jest złożona i wcale nie należy do najłatwiejszych. Poniekąd pełni on rolę Gospodarza. Jego zadaniem jest odbierać prezenty od Pary Młodej w czasie składania życzeń, doglądanie wyglądu Pary Młodej (a zwłaszcza Panny Młodej), sprawdzanie czy wesele przebiega zgodnie z planem, czy nie brakuje alkoholu i nie ma sytuacji konfliktowych. Bez wątpienia za wywiązanie się z tej roli należy się upominek świadczący o wdzięczności. Co by mogło nim być? Właściwie prezenty dla Świadków mogą być podobne, jak te dla Rodziców.

prezenty

prezentyNa pewno mile widziany będzie kosz łakoci, drobna biżuteria w przypadku Pani Świadkowej, kubek lub filiżanka ze stosownym napisem („Najlepszy Świadek”, „Najlepsza Świadkowa”). Najistotniejsze, by taki prezent wręczony był szczerze, od serca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *