Najbardziej wykwintne dania świata – warte swojej ceny?

Najbardziej wykwintne dania świata – warte swojej ceny?

Jedzenie to jedna z podstawowych biologicznych potrzeb człowieka, ale i coś, co może sprawić nam mnóstwo przyjemności. Podróżując po różnych miejscach na świecie, możemy próbować lokalnych, najbardziej wyszukanych smaków, co stanowi nieraz niezapomnianą przygodę. Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztują najdroższe potrawy świata i co je wyróżnia?

Najdroższe dania świata

Oto kilka przykładów potraw, za które trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, a nawet i więcej. Czy są warte swojej ceny?

1. Wołowina Wagyu

najdroższe dania świata
Wołowina Wagyu to najdroższe na świecie mięso wołowe od japońskich krów rasy Wagyu. Ich mięso jest bardzo drogie ze względu na „bezstresowy” i ekologiczny chów. Można je spotkać na całym świecie, także w Polsce na Kaszubach. Stek Ribeye z tejże właśnie wołowiny kosztuje jakieś 8,500 złotych.

2. Golden Phoenix

najdroższe dania świata

To najdroższa na świecie muffinka, przyrządzona z organicznej mąki, masła najwyższej jakości, oryginalnej włoskiej czekolady i ziaren wanilii sprowadzanych z Ugandy. Warto dodać, że muffinka ozdobiona jest 23-karatowymi złotymi płatkami i truskawkami również zatopionymi w szczerym złocie. Kosztuje 3,700 złotych i można ją skosztować w Dubaju.

3. Białe trufle

najdroższe dania świata

To niezwykle cenny dodatek do włoskich dań, między innymi jajecznicy, risotto czy dań z makaronu. Cena za kilogram to „zaledwie” 15,200 złotych.

4. Pizza Royale 007

najdroższe dania świata

Tę pizzę przygotował szkocki kucharz Domenico Crolli. Czym wyróżnia się ta wyjątkowa pizza i ile kosztuje? Oczywiście same światowe przysmaki, między innymi plastry łososia, szynka parmeńska, kawior zamoczony w szampanie, dziczyzna oraz homary w koniaku. Jakby tego było mało, całość ozdobiona jest jadalnym złotem. Za taką pizzę zapłacimy 12,700 złotych.

5. The Cultured Beef Burger

najdroższe dania świata

To najdroższa i jednocześnie najdziwniejsza pozycja na naszej liście najdroższych światowych przysmaków. To hamburger, w którym znajduje się kotlet przyrządzony z wołowiny z in-vitro… A cena to okrągły 1 milion polskich złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *