Planowanie majówki krok po kroku – o czym pamiętać?

Planowanie majówki krok po kroku – o czym pamiętać?

Majówka to czas wyczekiwany przez wielu z nas. Wiosna w pełni i kilka wolnych dni to doskonałe warunki na zaplanowanie niezapomnianego wyjazdu. Ale jak to zrobić, by był w pełni udany? Co zrobić, by uniknąć przykrych niespodzianek? I skąd wziąć finanse na taki wyjazd?

Planowanie majówki – o czym pamiętać?

Trzeba przyznać, że coraz rzadziej decydujemy się na spontaniczne wyjazdy majówkowe. Baza hotelowo-gastronomiczna bardzo się rozwinęła w ostatnim czasie i oferuje bardzo konkretne propozycje na spędzenie weekendu majówkowego, a rezerwacje są dokonywane nawet na miesiąc lub dwa przed terminem. Dlatego nie ma co liczyć, że znajdziemy jakieś ciekawe oferty w najpopularniejszych polskich miastach na pięć minut przed. Jeżeli więc planujemy romantyczny wyjazd z drugą połówką lub z gronem przyjaciół i chcemy mieć zapewniony nocleg oraz wyżywienie, warto dużo wcześniej zacząć rozglądać się za ofertami. Istotne jest też to, że rezerwując termin znacznie wcześniej, możemy zapłacić nieco mniej niż tuż przed majówką.majówka

Oprócz wyboru miejsca i noclegu, warto wcześniej pomyśleć, jak chcemy spędzić ten wolny czas i odpowiednio się przygotować. Zamierzamy udać się na wycieczkę rowerową? Warto więc zrobić drobny przegląd rowerów i naprawić lub wymienić zużyte elementy.majówka Planujemy iść na koncert? Dowiedzmy się wcześniej, gdzie w naszej okolicy są organizowane majówkowe koncerty i zakupmy odpowiednio wcześnie bilety. Chcemy coś konkretnego zwiedzić? Sprawdźmy, czy w majowy weekend obiekty te są czynne oraz ile kosztuje bilet wstępu. Ustalenie tych rzeczy pozwoli nam uniknąć rozczarowania czy nagłej konieczności zmiany planów.

A co z pieniędzmi?

Planując majówkę poza domem z wieloma atrakcjami musimy liczyć się z kosztami. Niektórzy starają się nieco oszczędzić na ten cel, ale prawda jest taka, że nie zawsze jest to proste. Nieoczekiwane wydatki, jak potrzeba naprawy samochodu, kupienia drogich leków czy wykonania drobnego remontu mieszkania spycha takie rzeczy, jak majówkowe wyjazdy, na dalszy plan. Co więc zrobić, jeszcze nasz budżet na ten moment nie pozwala nam opłacić wyjazdu? Wcale nie musimy z niego rezygnować! majówkaDobrym rozwiązaniem może być wzięcie krótkoterminowej pożyczki u Vivusa. Gotówkę możemy mieć na koncie jeszcze tego samego dnia, a pożyczkę spłacamy w dogodnym dla nas czasie. Wniosek o pożyczkę można złożyć on-line, bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *