Co dać w prezencie Parze Młodej?

Co dać w prezencie Parze Młodej?

Wielkimi krokami zbliża się sezon ślubny. Niejeden z nas z początkiem roku otrzymał zaproszenie na wesele i od tej chwili zastanawia się, jaki prezent dać Młodej Parze. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest łatwy i oczywisty, zwłaszcza gdy zależy nam, by upominek był oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Zobaczmy więc, jakie prezenty ślubne są zawsze mile widziane.

Prezent dla Młodej Pary – zawsze trafiony

1. GOTÓWKA

prezent

Od kilku lat najprostszym i chyba najmilej widzianym prezentem ślubnym są po prostu pieniądze. To upominek bardzo uniwersalny i najpraktyczniejszy, gdyż świeżo upieczeni Małżonkowie będą mogli sami zadecydować, na co te pieniądze przeznaczą. Oni najlepiej wiedzą, czego potrzebują na nowej, wspólnej drodze życia. Gotówka wręczona w ozdobnej kopercie razem z dobrym winem to doskonały pomysł na prezent, nie wymagający większego wysiłku czy kombinowania. Może jednak zajść pytanie: ile włożyć do koperty? Generalnie przyjęło się, że w kopercie powinna znaleźć się kwota niejako pokrywająca nasz udział w weselu. Ale tak naprawdę zależy to od naszych finansowych możliwości. Para Młoda nie zaprasza nas na wesele po to, aby „im się zwróciło” za nie, lecz byśmy razem z nimi dzielili radość w tym wyjątkowym dniu. Dlatego dajmy do koperty tyle, ile możemy. Nikt nas z tego nie będzie rozliczał.

2. BON ZAKUPOWY DO WYKORZYSTANIA

prezent

Bon zakupowy w konkretnym sklepie to bardzo fajny i praktyczny prezent ślubny. Praktyczny z tego względu, iż znów Para Młoda może sama zadecydować, na co go wykorzysta, podobnie jak pieniądze. To dobry pomysł, jeżeli słabo znamy gust Pary Młodej, na przykład w kwestii urządzania domu. Dając im bon zakupowy do sklepu z wyposażeniem mieszkania, nie ryzykujemy, że wybrana przez nas ozdoba (na przykład wazon czy zegar) zupełnie im się nie spodoba lub nie będzie pasować do reszty wyposażenia. Taki bon można wręczyć, podobnie jak pieniądze, w ozdobnej kopercie i w towarzystwie wina bądź czekoladek.

3. KUBKI DEDYKOWANE PAROM

prezent

Jeśli chodzi o upominek drobniejszy, fajnym pomysłem może być zakup dwóch kubków w zestawie dedykowanych Jej i Jemu (np. z napisami “Mrs” i “Mr” i jakimś zdobieniem). Taki upominek na pewno nie będzie się później kurzył na półce, lecz sprawdzi się do wspólnej porannej kawy i ogólnie będzie przydatny, nawet jeśli Para Młoda posiada już wyposażenie kuchni. Jeżeli nie kubki, mogą to być również dwa duże kieliszki do wina czerwonego albo dwie ozdobne filiżanki. Jeszcze do niedawna nagminnie kupowano Parze Młodej ręczniki z napisami „Mąż” i „Żona”, ale ostatnio odchodzi się od tego pomysłu. Ewidentnie stał się passe.

4. KOMPLET POŚCIELI

prezent

Udanym prezentem ślubnym od członka rodziny lub bliskiego znajomego może być komplet pościeli. Ostatnio bardzo modna jest pościel 3D, czyli z trójwymiarowymi nadrukami. Robi ona naprawdę ogromne wrażenie wizualne, jest swego rodzaju gadżetem i może być dobrym pomysłem na prezent dla Nowożeńców. Bogaty wybór wzornictwa i kolorów sprawia, że na pewno uda nam się znaleźć coś, co przypadnie Parze Młodej do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *