5 pomysłów na inwestowanie w siebie

5 pomysłów na inwestowanie w siebie

Wiele osób przyznaje, że praca nad samym sobą to najtrudniejsza, ale i najbardziej opłacalna i owocna inwestycja. Rozwój osobisty, możliwość szlifowania talentów i odkrywania nowych to idealny sposób na podniesienie swojej wartości, zarówno we własnych oczach, jak i w naszym otoczeniu. Poznaj 5 pomysłów na inwestowanie w siebie i wypróbuj któryś z nich jeszcze dzisiaj!

Jak inwestować w siebie – pomysły

 

1. NAUCZ SIĘ JĘZYKA OBCEGO

 

inwestowanie w siebie

W naszych czasach to jedna z najpopularniejszych form rozwoju osobistego i jednoczesne połączenie pasji i przydatnych umiejętności zawodowych. Chcąc postawić sobie poprzeczkę nieco wyżej, można wybrać naukę jakiegoś mało popularnego języka. Równie ciekawa może być nauka języka migowego. Na rynku mamy wiele szkół językowych oferujących zajęcia indywidualne, grupowe lub kursy on-line. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom i możliwościom i odkryj w sobie poliglotę!

2. NAUCZ SIĘ GOTOWAĆ

 

inwestowanie w siebie

Gotowanie to umiejętność, która przyda się w codziennym życiu, ale może też się stać bardzo rozwijającą pasją, a z czasem nawet ścieżką zawodową. Dla kogoś, kto lubi pichcić, z pewnością nauka gotowania pod okiem profesjonalisty może okazać się dużym krokiem na drodze do rozwoju osobistego. Podobnie jak w przypadku kursów językowych, w sieci możemy znaleźć kursy gotowania czy warsztaty, na których odkryjemy tajniki interesującej nas kuchni i z pewnością zachwycimy znajomych podanymi potrawami na zorganizowanym przez nas przyjęciu.

3. ZADBAJ O SWOJE CIAŁO

 

inwestowanie w siebie

Jednym z najmodniejszych sposobów na rozwój osobisty jest obecnie dbanie o swój wygląd poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia. Na portalach społecznościowych znajdziemy mnóstwo profili mniej lub bardziej znanych osób, które wrzucają swoje zdjęcia przedstawiające efekty diety i ćwiczeń. Motywują innych, by również w ten sposób odmienić swoje życie i zapewniają, że dbanie o siebie to nie przykry obowiązek, ale rewelacyjny sposób na życie. Jeśli i Ty lubisz sport, możesz wniknąć w tajniki zdrowego stylu życia i stać się motywacją dla innych!

4. BĄDŹ LEPSZYM MĘŻEM/LEPSZĄ ŻONĄ

 

inwestowanie w siebie

 

Rozwój osobisty wcale nie musi wiązać się z nabywaniem nowych umiejętności i spektakularnymi osiągnięciami w jakiejś dziedzinie. To przede wszystkim zmiana na lepsze swojej osobowości, relacji z najbliższymi czy zamiana złych nawyków na dobre. Jeżeli jesteś w związku małżeńskim i czujesz, że coś się między wami nie układa, może warto postawić sobie za cel, by odbudować naderwane więzi? Nie będzie to oczywiście łatwe, bo praca nad własnymi wadami jest chyba jedną z najtrudniejszych. Niemniej korzyści będą bardzo dalekosiężne. Partnerzy, którzy pracują nad sobą, a nie tylko stawiają sobie nawzajem wymagania, lepiej się dogadują i tworzą naprawdę udany związek. Taki szczęśliwy związek małżeński daje najlepsze warunki do wychowywania dzieci w atmosferze spokoju, szczęścia i bezpieczeństwa. A to jeden z większych sukcesów życiowych, jaki można osiągnąć.

5. ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

 

inwestowanie w siebie

Wiele młodych i wrażliwych osób postanawia zostać wolontariuszami w różnych placówkach, na przykład szpitalach, hospicjach czy schroniskach dla zwierząt. Mogłoby się wydawać, że praca za darmo to strata czasu, niemniej daje to bardzo wymierne korzyści. Przede wszystkim odczuwamy radość z dawania i wzbudzamy w sobie jeszcze więcej empatii do osób potrzebujących. Ze smutkiem trzeba przyznać, że takich osób jest coraz mniej na świecie. Poza tym poprzez wolontariat zdobywamy cenne doświadczenie, które przyda się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Wreszcie, będąc wolontariuszem możemy poznać wspaniałe osoby i ich poruszające historie, które wpłyną na postrzeganie przez nas świata i pomogą dojrzeć emocjonalnie. To świetny sposób na rozwój osobisty dla młodych osób, które być może jeszcze nie do końca wiedzą, czego chcą od życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *