Ile kosztuje szkoła rodzenia?

Ile kosztuje szkoła rodzenia?

Szkoła rodzenia to pomysł stosunkowo młody, ale cieszący się dużym zainteresowaniem. Sporo kobiet w ciąży, zwłaszcza w pierwszej, jest bardzo podekscytowana porodem. Niektóre z nich są nawet przestraszone, gdyż nie wiedzą do końca czego mogą się spodziewać i jak przygotować do rozwiązania. Szkoła rodzenia jest więc dla nich doskonałą okazją do oswojenia się z myślą o porodzie i przygotowania do tego wydarzenia. Ale jakie warunki należy spełnić, by móc się w niej znaleźć? I ile właściwie to kosztuje?

Szkoła rodzenia – jakie warunki trzeba spełnić?

Zajęcia w szkole rodzenia trwają około 2 – 3 miesiące, dlatego zapisać się do niej należy odpowiednio wcześnie, najlepiej w II lub III trymestrze ciąży. To dobry czas chociażby dlatego, że wtedy przyszła mama nie ma jeszcze za dużego brzuszka i zazwyczaj ma sporo energii. Nie zapiszemy się do szkoły rodzenia po 30. tygodniu ciąży, ponieważ to zbyt mało czasu do porodu, by wziąć udział we wszystkich zajęciach.szkoła rodzenia Chcąc korzystać z zajęć w szkole rodzenia, przyszła mama musi przedstawić też zaświadczenie od ginekologa, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, by korzystała z tych zajęć. Niekiedy jest to niemożliwe, gdy na przykład ciąża jest bądź była zagrożona. Pewne ćwiczenia mogłyby wtedy mieć negatywny wpływ na dziecko i doprowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu.

Zajęcia w szkole rodzenia i ich koszt

Szkoły rodzenia oferują znacznie więcej zajęć niż tylko ćwiczenia ułatwiające przejście porodu. W ich trakcie można także zebrać cenne informacje o przebiegu ciąży i samym porodzie, o radzeniu sobie z problemami w trakcie ciąży oraz po porodzie, a także podczas opieki nad noworodkiem, czy też o karmieniu piersią. Kobiety mogą też dowiedzieć się, jakie przysługują im prawa z tytułu ciąży lub samotnego wychowywania dziecka. Dotyczy to prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa podatkowego czy też praw pacjenta. Program szkolenia obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne i praktyczne, a każda szkoła może oferować bardzo różne zajęcia i różny ich zakres. Dlatego też możemy natrafić na bardzo różne ceny tych zajęć. Istnieją bezpłatne szkoły rodzenia, refundowane przez NFZ. Jeżeli chcemy skorzystać z prywatnych zajęć, musimy liczyć się z wydatkiem od 100 do nawet 500 złotych za cykl. Niekiedy szkoły rodzenia znajdujące się blisko szpitala oferują jego pacjentkom zniżki bądź możliwość rozłożenia opłaty na raty.szkoła rodzenia Patrząc na ogół wydatków związanych z pojawieniem się dziecka na świecie, może się wydawać, że wydanie kilkuset złotych na szkołę rodzenia to kaprys. Ale dla wielu kobiet jest to prawdziwa pomoc, by przejść bez stresu przez czas porodu i pierwsze tygodnie opieki nad maluchem. Zawsze też istnieje możliwość skorzystania z jednorazowej, krótkoterminowej pożyczki gotówkowej Vivus (www.vivus.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *