Tropiki zimą, czyli najcieplejsze miejsca świata w lutym i marcu

Tropiki zimą, czyli najcieplejsze miejsca świata w lutym i marcu

Luty i marzec to dla wielu trudny okres przesilenia zimowego. To czas, gdy z wytęsknieniem wyczekujemy wiosny, a nadzieją na jej powrót napawa nas każdy choć trochę słoneczny dzień. Niestety, pogoda lubi płatać figle, a zima może nas w tym czasie zaskoczyć jeszcze kilkakrotnie. Dlatego to dobry moment, by wyjechać w jakieś ciepłe, tropikalne miejsce i złapać trochę lata nim nadejdzie ono w Polsce. Ale gdzie warto wyjechać w tym okresie?

Tropiki zimą – dlaczego warto pojechać?

O ile jeszcze wrzesień to czas, gdy bywa gorąco w niektórych europejskich krajach, w lutym i marcu nie ma co na to liczyć. Musimy więc szukać spośród naprawdę dalekich, egzotycznych krajów. Co ważne, wypad w takie miejsce wcale nie musi być szalenie drogie – jadąc poza sezonem, możemy sporo zaoszczędzić, a dzięki dostępności tanich linii lotniczych możemy się tam dostać sprawnie i stosunkowo niedrogo. Oczywiście warto wcześniej odłożyć trochę gotówki – wtedy łatwiej nam będzie ponieść koszty. Gdzie zatem warto pojechać w lutym i marcu?

Lato w środku zimy

TULUM, MEKSYK

tropiki zimą

Meksyk to przede wszystkim dawna stolica Majów, obecnie pełna zabytkowych ruin i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego. Ale to również kraina wspaniałych plaż. Przez cały rok panuje tu ciepłe lato, także w lutym i marcu możemy liczyć na temperaturę w okolicach 30 stopni Celsjusza. Jadąc tam, możemy podziwiać wspaniałe widoki, pływać w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie i poznawać zupełnie nowe smaki.

ELEUTHERA, BAHAMY

tropiki zimą

To prawdziwy raj na ziemi. Eleuthera to niewielka wyspa leżąca na wschód od Nassau. Posiada plażę z różowym piaskiem, niezniszczonym przez ludzką działalność. To doskonałe miejsce dla kogoś, kto chce odpocząć w zgodzie z naturą, wyciszyć się i oczywiście uciec od ponurej zimowej aury.

MIAMI, FLORYDA, USA

tropiki zimą

Plaże w Miami znane są głównie z wielu atrakcji dostępnych przez całą dobę, zwłaszcza nocą. To doskonały kierunek wakacji dla ludzi młodych, chcących się zabawić i aktywnie spędzać czas. Możemy być pewni pięknej, gorącej pogody, cudownych piaszczystych plaż i mnóstwa atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *