Jak obniżyć cenę ubezpieczenia samochodu?

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia samochodu?

Każdy kierowca posiadający własny samochód wie, że jednym z najdroższych wydatków związanych z posiadaniem go jest wykupienie ubezpieczenia. Jazda bez aktualnej polisy jest możliwa, ale wysoce nieodpowiedzialna. Jakakolwiek stłuczka czy poważniejszy wypadek obciążą kosztami nas. Dlatego wykupienie ubezpieczenia samochodowego jest bardzo ważne. Ale co, jeśli Twoja polisa jest bardzo droga? Czy są jakieś sposoby na to, by te koszty obniżyć?

Zanim wykupisz, przemyśl i porównaj

Nie da się ukryć, że na rynku jest wiele firm ubezpieczeniowych oferujących różne warunki wykupu polisy. Oczywiście ceny nie będą się różnić od siebie znacznie, niemniej dobrze wczytując się w warunki umowy można po przemyśleniu znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Ale wymaga to czasu i skupienia. Dlatego nigdy nie zostawiajmy na ostatnią chwilę wykupu nowej polisy. W pośpiechu rzadko kiedy podejmuje się dobre decyzje, nie ma też czasu na zastanowienie się i poznanie kilku ofert. Może to spowodować, że zdecydujemy się na niekorzystne warunki polisy, tylko po to, aby ją wykupić.polisa Co za tym idzie, warto wybrać kilka ofert od kilku ubezpieczycieli i dokładnie je porównać. Zwykle firmy ubezpieczeniowe starają się trafiać w indywidualne potrzeby swoich Klientów i warto to wykorzystać. Możemy wypełnić formularz on-line ze swoimi oczekiwaniami, możliwościami i potrzebami i sprawdzić, który ubezpieczyciel najlepiej w nie trafia.

A może mniejszy samochód?

Jeżeli jeszcze stoimy przed zakupem samochodu, warto zastanowić się przy jego wyborze również nad polisą. Wiadomo, że im większy samochód, z większym silnikiem, tym wyższe ubezpieczenie. Aby więc obniżyć jego koszty, można pomyśleć nad wyborem czegoś mniejszego, bardziej kompaktowego. Będzie to praktyczne nie tylko ze względu na polisę ubezpieczeniową – mały samochód mniej pali, jest też łatwiejszy w obsłudze i świetnie nadaje się do jazdy po dużym, zatłoczonym mieście.

Płacić w ratach czy nie?

Wielu kierowców, gdy ma wysokie opłaty za ubezpieczenie, postanawia rozłożyć je na raty. Niestety, płacąc w ratach, płacimy więcej. Dlatego przy wykupie nowej polisy warto rozważyć płatność jednorazową, nawet jeśli jest ona wysoka w porównaniu do naszych finansowych możliwości.polisa Niektórzy ubezpieczyciele naliczają dodatkowe zniżki, gdy płacimy za polisę jednorazowo kartą kredytową lub debetową. To dobre rozwiązanie, gdyż spłacać debet możemy wedle własnych możliwości finansowych i nie ponosimy z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *