Co to jest przelew weryfikacyjny i dlaczego pożyczkodawcy go stosują?

Co to jest przelew weryfikacyjny i dlaczego pożyczkodawcy go stosują?

Szybkie pożyczki on-line w dzisiejszych czasach są bardzo popularne. Wynika to z faktu, że każdy z nas ma coraz więcej obowiązków, a coraz mniej czasu, cenimy sobie zatem szybkie rozwiązania. Każdy, kto chociaż raz korzystał z szybkiej pożyczki spotkał się z wymogiem dokonania przelewu weryfikacyjnego. Czym on jest i w jakim celu stosuje się tę formę weryfikacji?

Przelew weryfikacyjny – o co właściwie chodzi?

Przelew weryfikacyjny, jak sama nazwa wskazuje, ma pomóc bankowi zweryfikować nasze podstawowe dane. Oprócz podania ich w formularzu pożyczkowym, który zwykle należy wypełnić na stronie internetowej pożyczkodawcy, musimy również wykonać przelew symbolicznej złotówki. Właśnie w ten sposób bank może sprawdzić, czy podane w formularzu konto bankowe na pewno należy do nas. Taka procedura zmniejsza ryzyko wystąpienia wyłudzenia czy też zaciągnięcia kredytu na nasze dane bez naszej wiedzy. Przelew weryfikacyjny jest więc stosowany wyłącznie w celu potwierdzenia i sprawdzenia danych osobowych podanych we wniosku aplikacyjnym. Z tego też względu jako osoby ubiegające się o pożyczkę musimy pamiętać, by taki przelew weryfikacyjny wykonać ze swojego prywatnego konta, na które później ma wpłynąć kwota pożyczki. Rachunki firmowe czy dzielone ze współmałżonkiem nie mogą być użyte do tego celu.

przelew weryfikacyjny

Przelew weryfikacyjny umożliwia sprawdzenie naszych danych i potwierdzenie ich on-line.

Przelew weryfikacyjny wykonuje się tylko podczas ubiegania się o pierwszą pożyczkę. Przy kolejnych pożyczkach bank będzie już posiadał nasze potwierdzane dane, zatem tego typu przelew nie będzie konieczny.

Zachowaj jednak ostrożność!

Wśród pożyczkodawców nie brakuje oszustów, którzy podszywając się pod organizacje udzielające pożyczek, kradną tożsamość. W takiej sytuacji przelew weryfikacyjny jest doskonałą formą uzyskania takich poufnych danych i wykorzystania ich w przykry dla nas sposób. Dlatego zawsze w takiej sytuacji upewnijmy się, do kogo należy konto bankowe, na które ma wpłynąć przelew weryfikacyjny.

przelew weryfikacyjny

Zanim zlecimy przelew weryfikacyjny, upewnijmy się, że nie mamy do czynienia z oszustami. Kradzież tożsamości jest gorsza od kradzieży pieniędzy.

Jeżeli mamy jakieś podejrzenia, upewnijmy się, że firma działająca on-line posiada numer KRS oraz dane kontaktowe. Sprawdzając wszystko bardzo dokładnie, zmniejszamy ryzyko padnięcia ofiarą oszustów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *