Co to jest przedłużenie terminu spłaty? Jak z niego skorzystać?

Co to jest przedłużenie terminu spłaty? Jak z niego skorzystać?

Biorąc pożyczkę, zwykle zamierzamy spłacić ją bez żadnych opóźnień, dokładnie w terminie, który ustalił nam bank czy też firma udzielająca pożyczki – najczęściej jest to 14 bądź 30 dni. Niestety, nie mamy wpływu na wszystkie okoliczności, zatem musimy liczyć się z tym, że nie będzie to możliwe. W takiej sytuacji możemy skorzystać z opcji przesunięcia terminu spłaty pożyczki bądź też jakiejś jej raty. Na czym polega to rozwiązanie? Jakie ma wady i zalety?

Wydłużenie terminu spłaty pożyczki – na czym polega?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że nie każda firma udzielająca pożyczek daje swoim Klientom możliwość wydłużenia terminu spłaty pożyczki. Dlatego jeszcze zanim się na nią zdecydujemy, upewnijmy się, czy w razie jakichkolwiek problemów będziemy mieć szansę skorzystać z tego „koła ratunkowego”. W przeciwnym razie możemy narazić się na dodatkowe odsetki i zyskać złą historię kredytową, która jeszcze raz będzie się za nami ciągła.

wydłużenie terminu spłaty pożyczki

Kiedy zbliża się czas spłaty pożyczki, a my nie zebraliśmy jeszcze całej kwoty, możemy skorzystać z możliwości przesunięcia terminu spłaty o 7, 14 bądź 30 dni.

Jeśli chodzi o warunki przedłużenia terminu spłaty pożyczki, zwykle są one wszędzie takie same. Zwykle mamy możliwość przesunąć spłatę pożyczki o 7, 14 lub 30 dni. Musimy się jednak liczyć z tym, że po upływie tego czasu będziemy mieli do spłaty dodatkowe odsetki. Nie jest to zwykle duża suma – najczęściej wynosi w granicach 50 złotych. Na przykład Vivus umożliwia przedłużenie terminu spłaty pożyczki w wysokości 300 złotych za: 32,70 zł (7 dni), 41,70 zł (14 dni) oraz 47,10 zł (30 dni).  Wiele osób woli ponieść ten koszt, aby nie mieć później problemów i etykietki „dłużnika”. Musimy przy tym pamiętać, że wydłużenie terminu spłaty nie nastąpi automatycznie, lecz tylko po złożeniu przez nas stosownego wniosku. Poza tym od razu należy uregulować tę niewielką kwotę za naliczenie nam dodatkowych dni do terminu spłaty.

Kiedy skorzystać z możliwości wydłużenia terminu spłaty?

Z możliwości przedłużenia spłaty pożyczki warto skorzystać zawsze, gdy mamy pewność, że nie uda nam się zebrać odpowiedniej kwoty na czas. Powodów może być wiele – wystarczy, że wypłata wpłynie na nasze konto z lekkim opóźnieniem, wynikną jakieś niespodziewane wydatki bądź gdy musimy wybrać między spłatą pożyczki, a zapłaceniem rachunków. Przedłużając termin spłaty, nie musimy oczywiście tłumaczyć się Pożyczkodawcy, z jakiego powodu to robimy.

wydłużenie terminu spłaty pożyczki

Przesunięcie terminu spłaty pożyczki to swego rodzaju “koło ratunkowe” w wyjątkowych okolicznościach.

Niemniej nie podchodźmy do tej sprawy lekko – nie każdy Pożyczkodawca umożliwia kilkakrotne przesunięcie terminu spłaty pożyczki, lepiej więc pilnować tej sprawy i korzystać z tego „koła ratunkowego” wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *