Zasady bezpiecznego pożyczania pieniędzy

Zasady bezpiecznego pożyczania pieniędzy

Problemy finansowe, większe lub mniejsze, to coś, z czym zmaga się wielu z nas, jeśli nie każdy. Różne sytuacje życiowe mogą spowodować, że będziemy zmuszeni pożyczyć jakąś sumę pieniędzy. Kuszące są oferty instytucji pozabankowych udzielających krótkoterminowe pożyczki na niewielkie sumy. Ale o czym pamiętać, korzystając z ich usług? Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze, aby nie wpędzić się w jeszcze większe kłopoty?

Zasady bezpiecznego korzystania z pożyczek

Wiele osób decyduje się na skorzystania z usług instytucji pozabankowych, zamiast banku, ze względu na czas. Na przykład Vivus oferuje uzyskanie pożyczki całkowicie on-line – wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i czekać na jego rozpatrzenie. Całość trwa około jednego dnia, co oznacza, że dostajemy gotówkę praktycznie z dnia na dzień i możemy już z niej korzystać.

Mimo że takich instytucji pozabankowych jest wiele, nie oznacza, że każda działa uczciwie. Nie oznacza to również, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. Dlatego też pierwszą zasadą, którą należy się kierować, jeżeli zamierzamy wziąć pożyczkę, jest dokładne poznanie potencjalnego pożyczkodawcy. Na co zwrócić szczególną uwagę? Na stronie internetowej takiej firmy zawsze powinna znajdować się tabela opłat i prowizji, która pozwoli szybko nam wyliczyć rzeczywiste koszty interesującej nas pożyczki. To szczególnie ważne, jeżeli chcemy wziąć pożyczkę od firmy dopiero zaczynającej swoją działalność. Najbezpieczniej jednak korzystać z usług firm ugruntowanych na rynku, takich jak Vivus.

pożyczanie pieniędzy

Zanim weźmiemy pożyczkę, dokładnie poznajmy przyszłego Pożyczkodawcę oraz regulamin uzyskania pożyczki.

Poza tym przed złożeniem wniosku, warto dokładnie zapoznać się z zakładką „Najczęściej zadawane pytania” na stronie internetowej. Zwykle poruszono tam sprawy związane ze spłacaniem pożyczki, przesunięciem terminu spłaty czy też o ewentualnych karach za niedotrzymanie terminów. Nawet jeśli jesteśmy zdecydowani spłacić wszystko w pierwszym terminie, lepiej zaczerpnąć wiedzy na ten temat, gdyż sytuacja może się nagle zmienić.

Porównuj, sprawdzaj, wyliczaj

Dobrym sposobem na bezpieczne pożyczkowanie jest też porównanie różnych ofert dostępnych na rynku. Warto przy tym zwrócić uwagę na wysokość odsetek, dostępne rabaty i programy lojalnościowe – słowem, na wszystko co działałoby na naszą korzyść i na wiarygodność instytucji pozabankowej.

pożyczanie pieniędzy

Zanim podpiszemy umowę, dokładnie ją przeczytajmy i nie wahajmy się pytać, jeśli coś jest dla nas niejasne.

Na przykład niektóre z nich oferują pierwszą pożyczkę za darmo, czyli bez odsetek. Zawsze do kwestii finansów podchodźmy z głową i dużą dozą ostrożności – wtedy na pewno nie zostaniemy oszukani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *